עבודה בגובה רב עושים בעזרת מנוף סל

איך לדעתכם טכנאי חברת החשמל מתקנים את עמודי החשמל? איך עובדי העירייה מתקנים תקלות בגופי התאורה המוצבים ברחוב? ואפילו כיצד שליחי חב"ד בעולם מדליקים נרות חנוכה בחנוכיות המוצבות בגובה רב? איך הפועלים יכולים לבצע עבודות בגובה רב ללא בניית פיגומים? לשם כך ישנם את שירותי מנופי הסל המוצעים במודל של השכרת מנוף סל.

מהו בכלל מנוף סל?

מנופי סל, הם מנופים שלראשם מוצמד מעין סל מתכת. מנוף זה, מאפשר לקבלני הביצוע את האפשרות לעבוד בגובה רב. למנופים אלו ישנו תו תקן, ולכן השימוש בהם בטוח ביותר. אמנם, סלי המתכת מחוברים אל זרוע המנוף באמצעות חיבורם אל וו המנוף העשוי ברזל. אולם חיבור זה הינו בטוח ויציב. במנופים אלו משתמשים לביצוע עבודות שונות. מכבי האש וכוחות החילוץ, משתמשים במנופי סל לחלץ בני ארובה ואף לחילוץ חתולים וכלבי רחוב שטיפסו על גגות בניינים ועצים ונתקעו.

אפשר לכוון את הסל של המנוף לכל כיוון.

אחד מהיתרונות הגדולים במנופי סל, הם שאפשר לכוון אותם לכל כיוון שרוצים. טווח התנועה של זרועות מנופים אלו, הוא 360 מעלות. טווח התנועה הגמיש של המנוף, נותן לו יתרונות. אין צורך להחנות ברחוב את כלי הרכב עם המנוף בזווית מסוימת. תכונה זו נוחה מאוד באתרי בנייה. אין צורך להזיז במשך כל זמן העבודה את המשאית המנוף, אלא רק את המנוף עצמו. כמו כן, ניתן לבצע עבודות באמצעות שימוש במנוף סל גם ברחובות צרים, ובתנאי שטח קשים יותר זאת כמובן תלוי בגובה המנוף והמשקל אותו עליו לשאת.

עבודה בגובה

 

כמה אנשים יכולים להיכנס בו זמנית למנוף הסל?

באופן כללי, מומלץ שרק אדם אחד יכנס לסל במנוף. לרוב העבודות מספיק להכניס פועל אחד. אולם ישנם סוגי עבודות בהם זקוקים לצוות של 2 עובדים ואף יותר ולכן, ישנם מנופי סל שמעט רחבים יותר, המאפשרים כניסה של 2-3 עובדים בו זמנית. כאשר מבררים על שכירת מנוף סל, יש לברר כמה אנשים יכולים להיכנס אל תוך הסל. מנופי סל שומרים על בטיחות העובדים. אין ספק שהשימוש במנוף סל, שומר על בטיחות העובדים. לפני המצאת מנוף הסל, היו העובדים נאלצים לסכן את חייהם בעבודה על פיגומים או בעבודות סנפלינג שונות ולא עלינו, היו מקרים רבים של נפילות עובדים מגובה רב, שהסתיימו בפציעות ופגיעות קשות לכל החיים, ואף במוות. מאז שהחל השימוש במנופי הסל, יכולים הפועלים לבצע עבודות שונות בגובה באתרי הבנייה, תוך סיכון נמוך ליפול ולהיפגע.

איך גובים את התעריף של שכירת מנוף סל?

בדרך כלל, קבלני הביצוע והרשויות המקומיות מעדיפות לא לרכוש מנופי סל, מכיוון שעלות הרכישה יקרה מאוד. ולכן, קבלני הביצוע עושים שימוש במודל של השכרת מנוף סל. תעריף התשלום של שכירת מנופים אלו מתחלק ל2: כאשר השימוש הוא לא כל החודש אלא רק בחלקו, ישלמו קבלני הביצוע דמי שכירות על מנופי הסל לפי שעות עבודה או מספר ימי שימוש. אולם כאשר קבלן הביצוע משתמש במנוף הסל בכל החודש, הוא ישלם לפי תעריף חודשי. במקרה זה, החישוב של התשלום ייעשה לפי אופי העבודה וכמובן המשקל והגודל אותו המנוף יכול לשאת – הכל בהתאם לסוג העבודה.