מדוע כדאי להחליף מנעול לדלת בעת מעבר דירה

אם אתם מתכננים לעבור לבית חדש בקרוב, כדאי לכם לשקול להחליף את המנעולים בדלת הכניסה ובדלתות ברחבי הנכס. מאמר זה יסקור מדוע כדאי לכם לעשות זאת, עלות החלפת המנעולים ומתי מתאים להחליף מנעול לדלת. זה גם יכסה את הסיבות להחליף מנעול דלת כאשר דייר עוזב את הבית.

האם כדאי להחליף מנעול לדלת בעת מעבר דירה?

החלפת מנעול לדלת היא הליך פשוט, אך חשוב, בעת מעבר דירה. אנשים רבים מתעלמים מהשלב הזה, אבל אבטחה היא אחת מהעדיפויות העליונות, במיוחד אם נתת מפתחות לחברים ובני משפחה. התקנת מנעול חדש בבית תעניק ביטחון נוסף ושקט נפשי. העצות הבאות יעזרו לך לשנות את המנעולים שלך. הקפד לעקוב אחר העצות הבאות:

אי החלפת מנעול דלת בעת מעבר דירה מעמידה את ביתך בסכנה מיותרת

. הסיבה לכך היא שכל מי שיש לו מפתח לבית שלך יכול לקבל גישה ולגרום נזק למשפחתך. לא רק שזה מסוכן, אלא שזה גם מבטל את תביעת הביטוח שלך. חלק מהמבטחים לא יכסו פריצות אם למישהו היה מפתח לבית לפני שנכנסתם לגור. החלפת מנעולים היא גם דרך קלה להפחית את הסיכון לשוד על ידי פורץ.

לפני שתחליף מנעול לדלת, וודא שיש לך עותק של המפתחות שלך. זה חשוב במיוחד אם היה לך שותף לדירה שגר בביתך לפניך, מכיוון שאולי יש לו עותקים של המפתחות. זכור לקבל את אישור בעל הבית שלך לפני שאתה מחליף מנעולים. לבעל הבית יהיה כנראה אינטרס לשמור על בטיחות הבית שלך, אבל חשוב לשמור על עצמך.

אם אתה בעל בית חדש, מומלץ למקם מחדש את המנעולים של כל הדלתות והחלונות שלך. בעוד שמפתח מחדש הוא יקר יותר מהחלפת מנעול, זוהי אפשרות בטוחה הרבה יותר מהחלפת הדלת. מפתח מחדש של מנעול יכול לחסוך לך זמן וכסף ואף עשוי להיות מכוסה במסגרת האחריות הביתית שלך. עם זאת, כדאי לבדוק עם סוכן הנדל"ן שלך לפני המעבר.

סיבות להחליף מנעול לדלת

ישנן מספר סיבות להחליף מנעול לדלת בעת מעבר דירה. בין אלה סיבות אסתטיות וביטחוניות. בנוסף, דלתות חדשות יותר ננעלות טוב יותר ומתנגדות לקטיפה, מה שהופך אותן לאבטחות יותר. אם אתם עוברים דירה, החליפו את המנעול בהקדם האפשרי. הנה עוד כמה סיבות. סיבות אלו עשויות להיות חשובות יותר ממה שאתה חושב. שקול את הסיבות הבאות בעת החלפת מנעול דלת:

מפתח מחדש של מנעולים היא דרך חסכונית וגוזלת זמן להקמת מערכת מפתח ראשי המאפשרת למנהלי מבנים לפתוח מספר מנעולים במפתח אחד. תהליך המפתח מחדש כרוך בביצוע שינויים פנימיים במנעול, מה שהופך את המפתח הקודם לחסר תועלת. עם זאת, זה יכול להיות תהליך מייגע שרק מנעולן מקצועי יכול לבצע. כאשר אתה מחליף מנעול לדלת, אתה מבטיח שהמנעולים יהיו מקשים זהים ובעלי אותו מראה.

רכישת בית מבעלים קיים כרוכה בסיכונים ביטחוניים. את המפתחות תקבלו מהבעלים הקודמים, וייתכן שהם הועתקו על ידי דיירים או אורחים קודמים. למרות שאתה עשוי להרגיש בטוח בבית החדש שלך, אתה לא יכול להבטיח שהמנעול החדש שלך יגן על החפצים שלך. החלפת מנעול לדלת הוא ביטוח בעלות נמוכה שיעניק לכם שקט נפשי.
להחליף מנעול לדלת

אם אתה שוכר את הבית שלך

אתה צריך להחליף את מנעול הדלת שלך. סביר להניח שלדייר הקודם יש עותקים של המפתחות. האינטרסים של בעל הבית בהגנה על רכושו עשויים לגרום לכך שפולש ישתמש במפתחות הישנים כדי לקבל גישה. חוסר הביטחון של המנעול שלך הוא לא רק סיכון אבטחה, אלא דאגה ביטחונית. אם הדיירים הקודמים השאירו את המפתחות בבית, זרים יוכלו להיכנס לביתכם ללא ידיעתכם.

בעלי בתים חדשים צריכים גם לשקול להחליף את מנעולי הדלת שלהם בעת מעבר דירה. החלפת מנעולים לדלתות היא דרך מצוינת לשפר את האבטחה ולהרתיע פורצים. גם אם לבעלים הקודמים היו מפתחות נוספים, ייתכן שהם השאירו עותק או שניים. אם אתם מודאגים מאבטחה, שקול להחליף את מנעול הדלת במנעול חדש, עמיד ומתוחכם יותר. אם אין לכם זמן לעשות זאת בעצמכם, שקול לשכור שיפוצניק או שיפוצניק מקצועי להתקנת המנעול החדש.

עלות החלפת מנעול לדלת

החלפת מנעול לדלת היא דרך קלה להגן על הבית החדש שלך מפני בעלים קודמים שאולי השאירו את המפתחות שלהם בפנים. אתה יכול לרכוש ערכות למפתח מחדש של מנעולים בחנות לחומרי בניין המקומית שלך ולהחליף מנעול בעצמך. בעוד שהחלפת מנעול לדלת יכולה להיות תהליך מסובך, לרוב בעלי הבית יש את הכלים הדרושים. מפתח מחדש יכול גם להיות פחות יקר. אחריות ביתית רבות מכסות מפתח מחדש של מנעול.

עלות החלפת מנעול לדלת תשתנה בהתאם למספר המנעולים שיש להחליף.
באופן כללי, התהליך יעלה בין ש"ח 150 ל- 350 ש"ח. אמנם שכירת מנעולן תעלה את המחיר,
אך רבות מערכות מנעול הדלת קלות להתקנה וניתן לקנות אותן בחנויות לחומרי בניין. בנוסף, החלפת מנעול בעצמך משתלמת יותר מאשר הזמנת מנעולן מקצועי שיבצע את המשימה.

גורם חשוב שיש לקחת בחשבון בבחירת מנעול לדלת הוא סוג הדלת שבה מדובר

מנעולים מסוימים מיועדים לשימוש חיצוני בעוד שאחרים מיועדים לשימוש פנימי. אם אינך בטוח איזה סוג אתה צריך, חפש באינטרנט כדי להשוות מחירים. כדאי גם לשקול אם עדיף להוציא יותר או לחסוך כסף. אחרי הכל, הדלת שלך היא החלק החשוב ביותר בבית שלך, אז וודא שאתה מוגן מפני פורצים עם מנעול חדש לדלת.

אחת הדרכים להוזיל את עלות מנעול הדלת בעת מעבר דירה היא לשדרג אותו. ישנן מספר סיבות מדוע החלפת מנעול יקרה יותר מאשר מפתח מחדש. הסיבה הראשונה היא שהמפתח מחדש הוא אפשרות בטוחה יותר: היא מונעת מאף אחד לקבל גישה לבית שלך אם למישהו אחר יש את המפתחות שלך. אם המפתחות שלך לא במקום או נגנבים, אתה עלול לאבד את ביטוח הדירה שלך.

סיבה נוספת להחליף מנעול לדלת היא הקמת מערכת מפתח ראשי. מפתחות מאסטר מאפשרים למנהל בניין לפתוח מספר מנעולים במפתח אחד בלבד. בעוד שמפתח מחדש אינו בטוח כמו החלפת מנעול לדלת, הוא זול יותר ממה שזה נראה. תהליך זה דורש שינוי בתצורת המנעול בפנים והופך את המפתח הקודם לחסר תועלת. אמנם זה לא יקר כמו מפתח מחדש, אבל זה יותר זמן ויקר.

גרים בפתח תקווה צריכים בעלי מקצוע מומלצים

החלפת מנעול לדלת לאחר עזיבה של דייר

שינוי מנעול דלת לאחר ששוכר עוזב את הנכס שלך עשוי להיות נחוץ מסיבות ביטחוניות, אך עליך להמתין עד לסיום חוזה השכירות לפני ביצוע השינוי. אחרי הכל, השוכר יזדקק למפתח כדי להיכנס ולצאת מהנכס למקרי חירום או שיחות תחזוקה מתוכננות. במידה והדייר מחזיר את המפתח לבית, ניתן לנכות מהפקדון את עלות החלפת המנעול – כל עוד זה כתוב בצורה ברורה בחוזה השכירות.

במקרה שהדייר לא התפנה בכוונה, עדיין ניתן להחליף מנעול, אך תמיד יש להודיע ​​על כך לשוכר. במקרה שהשוכר פורץ את המנעול, ניתן לתבוע אותו בגין נזקים. החלפת מנעול דלת לאחר עזיבה של דייר בעת מעבר דירה תבטיח שמירה על זכויות המשכיר. במקרה של פינוי יש לפרסם הודעה על הדלת המציינת כי אתם מחליפים מנעול.

ברוב המדינות, לדיירים יש את הזכות לפרטיות בבתיהם. אבל, לבעלי הבית יש גם את הזכות להיכנס לחצרים בנסיבות מסוימות, כמו לבצע תיקונים. לכן, יש לקבל אישור לפני החלפת המנעול, ולהודיע ​​לדיירכם לפחות 24 שעות הודעה מוקדמת. אם אינכם בטוחים אם אתם יכולים לבצע את החלפת המנעול בעצמכם, כדאי שתבדקו את חוזה השכירות ואת חוקי בעל הבית-שוכר החלים. במקרים מסוימים רשאי השוכר להחליף מנעול בעצמו או באמצעות הזמנת מנעולן. אם המשכיר מסרב, ניתן לבקש החזר עבור העלות.

כאשר מחליפים מנעול לדלת לאחר עזיבה של דייר, יש לבדוק את חוקי המדינה וחוזי השכירות בעניין זה. במקרים רבים, על בעל הבית לתת לשוכר עותק של המפתח החדש, והדבר אסור בחלק מהמדינות. כמו כן, ברוב חוזי השכירות נקבע כי אסור לשוכר להחליף מנעול. כדאי גם לבדוק אם השוכר עזב את הנכס עם המפתחות החדשים שלו.

תוכן עניינים
שתפו את הכתבות שלנו ברשתות חברתיות
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר
עוד כתבות באותו נושא
בדיקות בטון
המדריך המלא לבדיקות בטון

בטון הוא חומר חשוב ובסיסי מאוד במבנים. הוא מהווה את החומר שממנו מורכב שלד המבנה, כאשר המטרה שלו היא לשמור את שלד המבנה חזק ויציב

שלט כניסה לבית 
שלט כניסה לבית 

שלט הכניסה לבית  הוא סוג של שלט המותקן על מנת להוביל מבקרים לכניסה לבית. הוא ממוקם בדרך כלל בדלת הקדמית או הראשית, או משני צידי

איך לבחור חברה לניקיון משרדים
איך לבחור חברה לניקיון משרדים

חלק מהמשימות הללו כוללותאיך לבחור חברה לניקיון משרדים: שימוש בשואבי אבק כדי לאסוף פסולת ואבק על הרצפה; שימוש במטאטא ומגב לניקוי משטחים קשים; שימוש במגב

פרגולות דמוי עץ
פרגולות דמוי עץ

פרגולות נחשבות לחלק בלתי נפרד מתרבות הפנאי של כולנו. אנשים אוהבים לארח אורחים בחוץ וליהנות מאוויר נהדר מתחת לפרגולה. פרוגלות דמוי עץ נחשבות למילה האחרונה

דלתות פנים
טיפים לבחירת דלתות פנים לחדר האמבטיה

בעת רכישת דלתות פנים חדשות לחדר האמבטיה שלך, עליך לקחת מספר גורמים בחשבון. ראשית, ודא שהדלת יכולה להיפתח במלואה מבלי לפגוע בקירות או בארונות. גם הדלתות צריכות

עורך דין תאונות עבודה
עורך דין תאונות עבודה

הגדרה המשפטית של עורכי דין תאונות עבודה היא עורכי דין המתמחים בטיפול בתיקים הנוגעים לנפגעי עבודה ומחלות מקצוע. הם עוזרים ללקוחותיהם להגיש תביעות נגד מעסיקים

מנוע מיבוא
מנוע מיבוא

מנוע מיבוא נחשב לאחת הדרכים להתמודד עם תקלה של מנוע אשר התיקון שלה יקר יותר בהשוואה להחלפת מנוע. כל הפרטים – בכתבה לפניכם. מהו מנוע

בעלי מקצוע מומלצים
רוצים לפרסם כתבה באתר שלנו השאירו פרטים