הצילו! יש לנו סתימה בביוב!

הצילו! יש לנו סתימה בביוב! הבור סתום! מי הביוב עולים על גדותיהם והשטח מוצף! הריח איום ונורא! מה עושים? כמובן, מה שלא שכדאי לעשות- הוא להזמין אינסטלטור שיגיע עם דלי, מעדר ושקי אשפה, וימלא שק אחר שק. אז מה עושים? מזמינים רכב ביובית!

לשאיבת הצפות ביוב מזמינים רק ביובית!

אין ספק, שרק רכבי הביובית מתאימים ביותר לשאיבת הצפות של ביוב. למכונות הביובית יש מנועי שאיבה חזקים. כך, שהשאיבה מתבצעת במהירות וביעילות. קצב השאיבה של רכבי הביובית מהיר ביותר. וכמובן, במשאיות הביובית יש מיכלים גדולים המאכסנים את מי הביוב הרבים עד לריקונם במתקן השפכים. 

סיימנו לשאוב את מי הביוב והגענו אל בור הביוב!

אם חשבתם שעיקר העבודה של רכב הביובית הוא שאיבת מי הביוב שהציפו את השטח, הרי זוהי רק התחלת העבודה. שאיבת המים הייתה הטיפול בסימפטום. כעת, מגיע החלק העיקרי- של זיהוי הגורם לסתימת הביוב. אבחון זה חשוב מאוד וחשוב עוד יותר שיעשה על ידי בעל מקצוע מומחה בתחומו כדי להחליט כיצד לשחרר את הסתימה שבבור הביוב.

שטיפת בור הביוב בלחץ מים.

מלבד שאיבת מי ביוב, יש לרכב הביובית מנגנון נוסף של שטיפה בלחץ מים. וכך, באמצעות מים המותזים לתוך הביוב בלחץ גבוה- אפשר לבצע פתיחה ראשונית של בור הביוב. לפעמים, יהיה צורך בשימוש באמצעים נוספים כדי לשחרר לגמרי את הסתימה בבור הביוב.

הצילו! יש לנו סתימה בביוב!

לפעמים צריך לפזר לתוך בור הביוב אבקה ממיסה או נוזל ממיס.

פעמים רבות, הסתימה בתוך בור הביוב נוצרה בגלל הצטברות שכבות שומן אחת על השנייה בתוך בור הביוב. השכבות התקשו, עד שנוצר מצב בו חסמו את הזרימה השוטפת של מי הביוב. לחץ המים היוצא מצינור הביובית- סייע למי הביוב ולחלק מהליכלוכים בבור לעלות ולצאת החוצה. אולם כדי לנקות לגמרי את בור הביוב משומנים- יש צורך לפזר אבקה מיוחדת הממיסה את העודפים שנשארו ומנקה את התשתית לגמרי. 

האם הסתימה נובעת מחדירת שורשים?

תוך כדי התזת לחץ המים על בור הביוב, אפשר לשים לב האם יש משהו שחוסם את זרימת המים. לפעמים, פשוט חדרו שורשי עץ אל בור הביוב. אחת מהדרכים לטפל בחדירה של שורשי עץ לבור הביוב, היא באמצעות שימוש בדיזה לחיתוך השורשים. אפשר לחבר מכשיר חיתוך אל ראש צינור הביובית. כמובן, צריך לחתוך ולהסיר את השורשים.

עוד כתבות באתר בעלי מקצוע שווה בדיקה:

איך מונעים את הסתימה הבאה של הביוב?

הזמנת רכב הביובית, היא רק השלב הראשון בטיפול בבור הביוב. צריך לבדוק מה גרם לסתימה, ולמצוא דרכים למנוע את הסתימה הבאה. לפעמים, צריך פשוט לא להשליך מגבונים וחיתולים לאסלה, ולכלוכים לתוך כיור שאין בו מסננת. וכמובן, לבצע ניקוי של צנרת הביוב באמצעות התזת מים בלחץ גבוה. אולם לפעמים בור הביוב שבור וסדוק, או נמצא במיקום החשוף לחדירה של שורשי עצים. לכן, במקרים אלו הפתרון הפשוט ביותר, הוא העתקה של תשתית הביוב לבור ביוב אחר בקרבתו. התשתית ישנה? יש צורך להחליפה בתשתית חדשה!