הדברה יתושים

 

מהם יתושים ומדוע אנו חוששים מהם?

יתושים הם חרקים ממשפחת ה-Culicidae. הם הסוג הנפוץ ביותר של חרקים שניזונים מדם. יתושים מעבירים מחלות רבות כמו מלריה, קדחת דנגי, קדחת צהובה, וירוס הנילוס המערבי ווירוס זיקה.

יתושים קיימים כבר מיליוני שנים והם לא הולכים להיעלם בקרוב. אנחנו צריכים למצוא דרך לשלוט בהם לפני שהם יוצאים משליטה.

יתושים הם חרקים מוצצי דם שחיים באזורים הטרופיים והסובטרופיים. הם וקטורים של מחלות רבות, כולל מלריה, קדחת צהובה, וירוס זיקה ווירוס הנילוס המערבי.

יתושים קיימים למעלה מ-100 מיליון שנה והם חלק מחיינו כבר יותר מ-10,000 שנים. אין דרך ידועה למגר אותם לחלוטין מכדור הארץ.

מידע נוסף על הדברה יתושים תוכלו למצוא ב-

איך יתושים עובדים ומדוע כל כך קשה לחסל אותם

מחזור החיים של יתושים הוא מאוד מסובך. נקבת היתוש צריכה להאכיל מדם כדי לייצר ביצים. ניתן לעשות זאת על ידי נשיכת בני אדם או בעלי חיים, או על ידי הטלת ביציה על פני המים והמתנה שחיות מים יבואו ויאכלו אותן.

הדבר הראשון שקורה הוא שהיתוש תשתמש בחרטום שלה כדי לנקב עור של אדם או חיה, ואז היא תזריק רוק לתוך פצע הנשיכה. רוק זה מכיל נוגד קרישה המונע קרישת דם סביב חלקי הפה של היתוש, ומקל עליה לינוק דם מבלי להיחסם על ידי תאי דם קרושים.

יתושים הם מטרד שלא ניתן לחסל. הם אחת החיות המסוכנות ביותר בעולם. הסיבה שכל כך קשה לחסל אותם היא כי יש להם מחזור חיים שהוא מורכב ומהיר כאחד.

כיצד מחלות נפוצות מתפשטות על ידי יתושים וכיצד זה קשור לזיקה

נגיף הזיקה הוא מחלה הנישאת יתושים שיכולה לעבור מאישה הרה לעובר שלה.

נגיף הזיקה התגלה לראשונה בשנת 1947, אך רק בשנת 2007 דווח על המקרים הראשונים בבני אדם. הנגיף מועבר בעיקר על ידי יתושים, והוא יכול לעבור גם במגע מיני.

יתושים הם הנשאים השכיחים ביותר של מחלות. הם אחראים להפצת מחלות כמו מלריה, נגיף זיקה וקדחת דנגי. יתושים ניזונים מדם אנושי והם יכולים להפיץ מחלות באמצעות מגע עם הרוק שלהם או על ידי עקיצת אדם שנדבק ואז נשיכת מישהו אחר.

נגיף הזיקה הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר למומים מולדים אצל תינוקות שנולדו לנשים שנדבקו במהלך ההריון. אישה בהריון יכולה להעביר זיקה לתינוק שטרם נולד אם היא ננשכת על ידי יתוש הנושא את הנגיף.

מדוע הדברת יתושים כה חשובה במניעת התפשטות המחלות?

יתושים הם נשא של מלריה, המחלה הנפוצה ביותר בעולם. הם גם נושאים מחלות אחרות כמו קדחת צהובה, קדחת דנגי וזיקה.

ארגון הבריאות העולמי מעריך כי ישנם 219 מיליון מקרים של מלריה מדי שנה עם יותר מ-400,000 מקרי מוות. רוב המקרים ומקרי המוות הללו מתרחשים בילדים מתחת לגיל 5 ובנשים בהריון.

התפשטות מחלות אלו אינה בלתי נמנעת שכן הדברת יתושים יכולה לסייע במניעת התפשטותן באוכלוסיות.

יתושים הם החיה הקטלנית ביותר על פני כדור הארץ, כאשר מלריה היא המחלה הנפוצה ביותר הנישאת יתושים. הדברת יתושים חשובה למניעת התפשטות המחלה.

ניתן למצוא יתושים בכל מדינה והם החיה הקטלנית ביותר עלי אדמות. הם אחראים להפצת מחלות כמו מלריה, קדחת דנגי וקדחת צהובה. בנוסף לכך, יתושים גורמים גם לגירוי ותגובות אלרגיות בבני אדם.

ארגון הבריאות העולמי מעריך שיש כ-3 מיליון מקרי מוות מדי שנה עקב מחלות הנישאות יתושים. זה יותר מכל סוג אחר של מוות בעולם כיום.

השלבים בפיתוח תוכנית לניהול יתושים עבור הבית או הקהילה שלך

ניתן להשתמש בצעדים הבאים כדי לצמצם אוכלוסיות יתושים סביב הבית או הקהילה שלך.

– לזהות את אתרי הרבייה ולוודא שהם חוסלו. אלה עשויים לכלול מיכלים מלאים במים, כגון דליים, צמיגים ישנים, עציצים ומרזבים סתומים.

– החלף מים במרחצאות ציפורים ובכלי חיות מחמד לפחות פעם בשבוע כדי להסיר ביצי יתושים שאולי הופקדו שם על ידי ציפורים או חיות מחמד.

– הסר כל מים עומדים על הנכס שלך על ידי השלכתם החוצה או מילוי בחול. יתושים מטילים את ביציהם במים עומדים ליד פני הנוזל.

– השתמש במסכים על דלתות וחלונות כדי למנוע מהיתושים להיכנס לביתך או למבנים אחרים.

– הסר את כל גפי העץ התלויים שבהם יתושים יכולים להתרבות גבוה מעל הקרקע.

– עקוב אחר מים עומדים באזורים נמוכים בחצר שלך הרחק מבניינים כדי שתוכל לחסל אותם לפני שהם הופכים לשטחי רבייה של יתושים.

יתושים הם מטרד ומציק לאנשים רבים. ניתן למצוא את החרקים המציקים הללו בכל חלקי העולם, והם פעילים ביותר בחודשים החמים של השנה.

ישנן מספר דרכים להיפטר מיתושים בבית או בקהילה שלך, אך חשוב לנקוט כמה אמצעי זהירות לפני יישום שיטות אלו. יתושים יכולים להעביר מחלות רבות, ולכן חשוב לדעת כיצד תפטרו מהם לאחר הרג.

Rate this post
תוכן עניינים
שתפו את הכתבות שלנו ברשתות חברתיות
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר
עוד כתבות באותו נושא
איך למצוא מדביר מקצועי
איך למצוא מדביר מקצועי

מהו מדביר מקצועי ואיזה שירותים נוספים הם יכולים לספק? מדביר הוא איש מקצוע המתמחה בהרחקת מזיקים מבתים ועסקים. חלק מהשירותים האחרים שמדביר יכול לספק הם:

הדברה פרעושים
הדברה פרעושים

המציאות של מכת פרעושים פרעושים הם החמצה של בעלי חיות מחמד רבים וחיות המחמד שלהם. הם מזיקים זעירים שקשה להבחין בהם, אך עלולים לגרום לסבל

הדברה תיקן גרמני
הדברה תיקן גרמני

מהם תיקנים גרמנים? חלק זה יספק לקוראים מידע על תיקנים גרמנים, המראה שלהם וכיצד להיפטר מהם. תיקנים גרמנים הם סוג של מזיק שנמצא לעתים קרובות

הדברה עכברים
הדברה עכברים

כיצד למנוע נגיעות עכברים ולשלוט בבעיית המזיקים שלך מבלי לפגוע בסביבה עכברים הם בעיית מזיקים נפוצה בבתים רבים. הם יכולים להיכנס לבית על ידי לעיסה

הדברת ג'וקים ונמלים
הדברת ג'וקים ונמלים

אם אתה רוצה להרוג ג'וקים ונמלים בבית שלך, אתה צריך לדעת איך לחסל הדברת ג'וקים ונמלים ביעילות. מזיקים אלה יכולים לזהם מזון ולהשמיד נייר ובד.

איך להרוג פרעושים בבית
איך להרוג פרעושים בבית

איך להרוג פרעושים בבית? הדבקה בפרעושים היא בעיה שניתן לפתור על ידי ביצוע השלבים הפשוטים הבאים: שאבו את הבית שלכם ביסודיות כדי להסיר פרעושים והביצים

לוכדי עכברים
איך לבחור לוכדי עכברים מקצועיים

איך לבחור לוכדי עכברים מקצועיים חשובים בחיי היומיום שלנו, ולכן חשוב מאוד לבחור את לוכד העכברים המקצועי הנכון. כמה מהשאלות הנפוצות ביותר שאנשים שואלים כאשר

בעלי מקצוע מומלצים
רוצים לפרסם כתבה באתר שלנו השאירו פרטים