ביטוח בניין משותף 

ביטוח בניין משותף 

 

בבניינים משותפים קיימות לא רק הדירות של בעלי הדירות בבניין, אלא לרוב ישנם גם לא מעט שטחים משותפים. כך למשל אנחנו רואים שהלובי נחשב כשטח וכרכוש משותף, כמו גם החצר, המעליות, המחסנים ואפילו חדרי המדרגות. מטבע הדברים, ככל שיש בבניין יותר דירות, יש גו גם הרבה יותר תנועה. התנועה יכולה להיות לא רק של הדיירים עצמם, אלא גם של האורחים שמגיעים לבקר אותם וגם של כל אותם נותני שירותים שונים. נותני השירותים יכולים להיות הגנן, המנקים, פועלים שמגיעים לבצע תיקונים שונים, שליחים ועוד. לא תמיד כולם מקפידים באותה מידה לשמור על השטחים ועל הרכוש המשותף, מה שעלול להוביל לנזקים שונים ולתאונות בחומרות קושי כאלה ואחרות. זה נכון שאם תעשו ביטוח בניין משותף  תוכלו להיות בטוחים שתקבלו פיצוי במקרים קיצוניים של פיצוצים בצנרת המים, אך האמת היא, שגם עבור מקרים פחות חמורים וקשים תוכלו לקבל פיצוי ולכן לא כדאי לוותר על ביטוח כזה.

ביטוח בניין משותף 

מתי ביטוח בניין משותף יוכל לכסות? את הנזק?

ראשית, כדאי לדעת שכאשר עושים ביטוח בניין משותף אפשר ליהנות מתיקון יעיל יותר של כל תקלה, פשוט כי אין שום צורך להתחיל לגבות כספים מכל בעלי הדירות בבניין ומכל הדיירים. פונים אל חברת הביטוח והיא זו שמממנת את הטיפול ואת התיקון. שנית, כדאי לדעת שאפילו אם לכל אחד מהדיירים בבניין יש ביטוח לדירה הפרטית שלו, זה עדיין לא אומר שכל השטחים המשותפים מבוטחים, כי לרוב זה לא כך. לכן יש חשיבות אדירה לעניין של ביטוח בניין משותף, כי רק אם תעשו ביטוח כזה תוכלו לדעת שגם השטחים המשותפים מבוטחים. במידה ונגרם נזק לאחד מאותם עוברי אורח בבניין כתוצאה מליקוי בבניין או מאחזקה לא תקינה, ניתן יהיה לקבל סיוע מחברת הביטוח. חשוב להבין שסכומי התביעה במקרים כאלה יכולים להגיע לעשרות ואף למאות אלפי שקלים, אז למה לכם להסתבך לחינם? אם יהיה לכם ביטוח בניין משותף שיכלול כמה שיותר סעיפים, תוכלו להיות בטוחים שתמיד תקבלו סיוע וכיסוי.

כדאי לבדוק על מה בדיוק אתם חותמים

כאשר חושבים על ביטוח בניין משותף צריך להיות מודעים לכך שלא חסרות חברות ביטוח שמציעות פוליסות שונות. עם זאת, בכל פוליסה כזאת נוכל למצוא אופציות שונות ולכן עולה השאלה: במה בדיוק בוחרים ומה יהיה נכון יותר לבניין שלנו? האמת היא, שזה לא פשוט. מצד אחד תמיד יהיו שכנים שירצו לבחור את הפוליסה הכי זולה שיש, מתוך הרצון לחסוך כמה שיותר כסף. מצד שני, לא בטוח שפוליסה זולה תכלול את כל מה שאנחנו זקוקים לו. לכן יש טעם לבדוק במה בדיוק אתם בוחרים ולפנות אל חברת הביטוח הכי טובה ומומלצת שיש, כי מה פתאום שתיקחו סיכון מיותר?